PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106415}

Krucjata Bourne'a

The Bourne Supremacy
7,6 158 714
ocen
7,6 10 1 158714
7,3 15
ocen krytyków
Krucjata Bourne'a
powrót do forum filmu Krucjata Bourne'a

z obejżeniem trylogii, ponieważ zaczałem czytac ksiązki, i wątpie by filmy zaspokoily moje wymagania i wyobrażenia, ale poczekamy i zobaczymy

chudy_1987

a dwie kolejne książki czytasz też 4 i 5?

margi85

Trylogia napisana przez Ludluma (Tożsamość, Krucjata i Ultimatum Bourne'a) to książki warte przeczytania i to niejednokrotnego. Natomiast dwie pozostałe to nie jego dzieło, powstały po jego śmierci i żerują na sławie poprzedniczek.

Filmy są rewelacyjne i znakomicie się je ogląda, pod warunkiem, że na czas projekcji wyrzucimy z pamięci to, co czytaliśmy w ksiażkach, ponieważ tak naprawdę niewiele one mają ze sobą wspólnego.

Podczas oglądania "Tożsamości Bourne'a" oczekiwałem w miarę wiernej adaptacji powieści i co chwila wykrzykiwałem "co to ma być?!". Przy Krucjacie nie popełniłem tego błędu i oglądało się świetnie.

Filmy i ksiażki są bardzo dobre, ale łączenie ich jest możliwe tylko na siłę, a powstała w ten sposób konstrukcja trzyma się na słowo honoru i nikomu nie przypadnie do gustu.

użytkownik usunięty
stud3nt


"Podczas oglądania "Tożsamości Bourne'a" oczekiwałem w miarę wiernej adaptacji powieści i co chwila wykrzykiwałem "co to ma być?!".

Miałem to samo hehe. Chociaż parę scen w Tożsmości smakowitych- policjanci w parku czy ambasada amerykańska:-) Poza tym zawsze można powtórzyć sobie oryginalną ekranizację. Krucjaty książkowej na szczęście już tak dobrze nie pamiętałem, a ten film uważam za najlepszy z całej trylogii przez ten mroczny klimat tragiczno-melodramatyczny.

ocenił(a) film na 8
chudy_1987

ja sie nauczylam, ze zawsze lepiej przeczytac ksiazki po obejrzeniu filmu. Jesli zrobisz to vice-versa prawie zawsze sie rozczarujesz, zaczynajac od Harrych Potterow, a konczac na Wladcy Much i Kuli.

ocenił(a) film na 10
Rlyeh

A ja właśnie odwrotnie:) po obejrzeniu całej trylogii zabrałem się za książki i przeczytałem pierwszą ale nie mam zamiaru tego kontynuować. Sam nie wiem dlaczego bo uwielbiam książki sensacyjne ale ta jakos mi nie podeszła. Może film miał na to jakiś wpływ:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones